Telekomunikacion r Telefonia: Eagle Mobile, thirrjet me te gjata

11/05/2009 12:00 AM 0 komente

Abonentet e Eagle Mobile kishin kohezgjatje me te larte mesatare per telefonate gjate vitit 2008. Hyrja ne treg me tarifa me te uleta e operatorit te trete duket se ka ndikuar qe ne vitin e pare ne nje zgjatje te thirrjeve me telefona celular te abonenteve. Kohezgjatja mesatare e nje thirrjeje brenda rrjetit per abonentet e Eagle Mobile ishte 90 sekonda, kundrejt 54 sekonda qe ishte per abonentet e Vodafone Albania dhe 48 sekonda qe ishte per abonentet e AMC-se. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of