Uljet e mëdha të taksave prodhojnë krizë

19/06/2017 2:50 PM 0 komente

Sa më e thellë dhe e menjëhershme të jetë ulja e taksave, aq më i madh është risku që rritja e pritshme ekonomike të mos arrihet, që të ardhurat e humbura nga ulja drastike e taksave të mos kompensohen dhe për pasojë, aq më i madh është risku i një krize të re të stabilitetit financiar, pa të cilin nuk ka prosperitet ekonomik.   Flet Profesor Arben Malaj, rektor i Universitetit “Luarasi”   Profesor Arben Malaj, rektor i Universitetit “Luarasi”, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of