Vezhgim-tregu ushqimor: Biznesi i rcuditshemr

17/05/2009 12:00 AM 0 komente

Paradoksi: Per shkak te uljes se kostos se prodhimit por dhe kerkeses ne renie, çmimet e produkteve ushqimore ne tregjet e huaja po bien. Por, ne tregun shqiptar, çmimet rriten pavaresisht kerkeses jo te larte Nga Albana MUçAJ Zgjedhja e konsumatorit shqiptar per te shpenzuar me pak edhe per prodhimet ushqimore nuk ka ndikuar ne renien e çmimeve ne treg. Krejtesisht ndryshe nga tregjet fqinje, nje pjese e mire e prodhimeve agroushqimore vazhdojne te pesojne rritje. Nga nje veshtim ne […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of