Wizz Air prezanton 8 linja të reja udhëtimi nga Maqedonia

14/01/2019 2:02 PM 0 komente

Wizz Air, një nga linjat më në rritje të Evropës dhe operatori kryesor me kosto të ulët në Maqedoni, njoftoi sot fillimin e tetë shërbimeve të reja të pritura nga Shkupi në Karlsruhe / Baden-Baden, Bremen, Larnaka dhe gjithashtu nga Ohri në Malmö, Milano Malpensa, Mynih Memmingen dhe Dortmund.

Rrugët e reja me çmime të ulëta tashmë janë në shitje në wizzair.com dhe aplikacionin mobil të linjës ajrore. Zgjerimi i flotës gjithashtu do të mundësojë rritjen e numrit të fluturimeve javore në rrugët ekzistuese të Wizz Air nga Shkupi në Göteborg, Hamburg, Këln, Maltë dhe Basel.

WIZZ filloi operacionet nga Aeroporti Ndërkombëtar i Shkupit në 2011.

WIZZ tani ofron 38 rrugë në 16 vende nga dy aeroportet maqedonase: Shkup dhe Ohër.

WIZZ, deklaron ne website e tij zyrtare se , vazhdimisht po zgjeron rrjetin e saj duke sjellë mundësi të përballueshme të udhëtimit të kombinuara me eksperiencë të mirë në bord midis Maqedonisë dhe pjesës tjetër të Evropës. Në 2018, linja ajrore ka transportuar mbi 1.4 pasagjerë në rrugët e saj maqedonase, duke përfaqësuar një rritje prej 15% në vit. Tetë rrugë të reja të shpallura sot do të sjellin një kapacitet shtesë prej 200,000 pasagjerësh në rrjetin maqedonas të linjës ajrore, duke arritur në mbi 1.9 milionë vende në shitje në 2019. Operacioni me rritje të shpejtë i WIZZ në vend do të stimulojë ekonominë lokale duke rritur punësimin në aviacionin e Maqedonisë dhe sektorët e turizmit dhe duke mbështetur më shumë se 1,400 vende pune në industritë e lidhura.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of