Bullgari-Rumani: Projekt pilot mbi përdorimin inteligjent të Detit të Zi

06/04/2015 8:30 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBullgaria dhe Rumania pritet të nisin një projekt pilot nëpërdorimin inteligjent të Detit të Zi në kufirin detar mes dy vendeve. Kjo u njoftua nga Komisioneri Europian për Mjedisin, Çështjet Detare dhe Peshkimin,KarmenuVella, në Sofje. Vella mori pjesë në hapjen e konferencës së dytë tëpalëve tëinteresuara tëDetit të Zi në ekonominë e blu, e cila përfaqësoi vizitën e saj të parë zyrtare në Bullgari. Vella e nisi fjalimin, duke theksuar se Deti iZi ka një rëndësi të madhe gjeografike, mjedisore […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of