1 miliard euro në asfalt, kundërshtohet ashpër Autostrada e Dukagjinit

22/07/2019 3:01 PM 0 komente

Ende pa kaluar mirë dy muaj që kur është lëshuar për qarkullim autostrada që lidh kryeqytetet e Kosovës dhe të Maqedonisë, përkatësisht Prishtinën dhe Shkupin, zyrtarë të Qeverisë së Kosovës paralajmërojnë se gjatë këtij viti pritet të nisë ndërtimi edhe i një autostrade tjetër. Autostrada e re pritet të lidhë qytetet Istog- Pejë – Deçan- Gjakovë dhe Prizren, që ndryshe njihet edhe si “Autostrada e Dukagjinit”. Autostrada pritet të kushtojë rreth 1 miliard euro.   Qeveria e Kosovës po synon […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of