10 futbollistët më të paguar të momentit

23/08/2016 11:38 AM 0 komente

Ata janë sot pët sot lojtarët më të paguar të futbollit në botë, katër prej të cilëve luajnë në Kinë.

Vendi 10
I takon brazilianit Thiago Silva, mbrojtësi i qendrës së PSG fiton 12 mln euro në vit.

Vendi 9
Në të renditet sulmuesi kolumbian Jackson Martinez që tashmë luan në Kinë dhe fiton 12.5 mln euro në vit

Vendi 8
Ezequiel Levezzi, argjentinasi i dha lamtumirën Francës për Kinën, ku fiton 13 mln në vit.

Vendi 7
Thomas Muller, gjermani, sulmues i Bayern Mynihut fiton 13.5 mln euro në sezon

Vendi 6
Graziano Pelle, italiani që do të luajë në Kinë për 16 mln euro

Vendi 5
Zlatan Ibrahimovic, suedezi ka kaluar tashmë te Manchester United ku do të fitojë 16 mln euro në vit

Vendi 4
Neymar, talenti brazilian i Barcelonës fiton 19 mln euro në vit

Vendi 3
Hulk, braziliani që tashmë ka shkuar në Kinë ka fituar një kontratë me Shangai SIPG për 20 mln euro në vit.

Vendi 2
Lionel Messi, ylli argjentinas i Barcelonës fiton 20 mln euro në vit

Vendi 1
Cristiano Ronaldo, lojëtari i real madridit fiton 21 mln euro në vit

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of