10 koktejet me te shtrenjta dhe ekzotike

09/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Meqenëse shumë prej nesh janë mërzitur nga Kozmopolitanët dhe Martini me mollë, kemi përzgjedhur disa nga koktejet më intriguese, krijuese dhe plotësisht të çuditshme nëpër botë. Nëse nuk e keni dëgjuar ende, ju bëjmë të ditur se baristët që bëjnë kokteje tani quhen miksologë. Sidoqoftë ju prezantojmë 10 koktejet që duhet të provoni gjatë pushimeve nëpër botë. 1. Së pari duhet të drejtohemi në Bogart’s American Grill në Raleigh, N.C., ku, midis posterave të Merlin Monrosë dhe aromës së […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of