10 kompanite me fitimin me te madh

20/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Shpëtim Luku Si paraqitet situata e biznesit shqiptar persa i takon fitimit. Cilet jane sektoret qe garantojne fitime te konsiderueshmer Ja nje hierarki e kompanive sipas fitimit te llogaritur ne baze te fitimit te ushtrimit te deklaruar te tatimet Viti 2007 ishte i fundit vit ku subjektet e biznesit ishin te detyruar te paguanin 20% te fitimit te tyre ne formen e tatimit mbi fitim. Pasi ne kuadrin e reformave qeveria “Berisha” ka marre nje vendim, -dhe ky hyri […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of