100 mije USD subvencion per eksportuesit

04/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Si te perfitoni nga skema e ndihmes per ndermarrjet eksportuese. Shqiperia mund te konkurroje me eksporte Shqiperia ka ndjekur rrugen e subvencionit per eksportuesit per t’i bere balle hapjes se doganave dhe rritjes se konkurrences se importit. Pa kaluar nje vit nga hyrja ne fuqi e Marreveshjes se Ndermjetme me Bashkimin Europian, Shqiperia ka miratuar skemen e pare te subvencionit. Komisioni i Ndihmes Shteterore nen drejtimin e ministrit te Ekonomise Genc Ruli ka miratuar se fundmi per planin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of