10,748 biznese pezulluan aktivitetin më 2019, por u riaktivizuan 5503 të tjera

15/06/2020 9:21 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPrej vitit të kaluar, sistemi elektronik i Tatimeve i regjistron dhe çregjistron bizneset nga Regjistri Pasiv në mënyrë automatike. Sipas të dhënave të Tatimeve, vitin e kaluar, totali i bizneseve në regjistrin pasiv arriti në 124 mijë e 755 biznese. Lista u zgjerua me 10,748 biznese ose 8,6% më shumë se në vitin 2018. Por gjithashtu, vitin e kaluar, nga Regjistri Pasiv kaluan në atë Aktiv 5503 tatimpagues. Përditësimi i Regjistrit Pasiv bëhet nëpërmjet – kalimit në pasiv nga veprimet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of