25/05/2015 12:09 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint    Qeset plastike: “Ndotësi paguan”   Nga Znj. Olijana IFTI Zevendesministre e Mjedisit     Me ndarjen e re territoriale, funksionet dhe përgjegjësitë direkte që do të kenë 61 bashkitë e reja me ndryshimin e pritshëm të ligjit për Entin Rregullator të Ujit dhe përfshirjen në të të tarifimit të mbetjeve, zbatimin e parimit “Ndotësi paguan” duhet të fillojë ndryshimi, ku rolin kryesor e ka çdo qytetar i këtij vendi përmes autodisiplinës dhe refuzimit të përdorimit të konfesioneve plastike […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of