17 vjet me FMN

08/02/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Elona Gusmari Kurba e marrëdhënieve të Shqipërisë me institucionin financiar ndërkombëtar më të fuqishëm që nga viti 1991 e deri në vitin 2008 . Revista “Monitor” sjell një retrospektivë të shkurtër të historisë. Marrëdhëniet e Shqipërisë me FMN-në kanë njohur ulje dhe ngritje, kërkesa për largim, vërejtje, “tërheqje veshi”, por edhe suksese. Përfundimi i programit 3 vjeçar “Për reduktimin e varfërisë dhe rritjen ekonomike” të nënshkruar në vitin 2005 mes Shqipërisë dhe FMN-së shënoi edhe largimin “de fakto”. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of