189 mijë qytetarë kanë aplikuar online për t’u pajisur me pasaportë

08/04/2021 10:04 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint189 mijë aplikime janë kryer online në e-Albania për t’u pajisur me pasaportë për herë të parë apo edhe për të rinovuar të vjetrën. Sipas drejtoreshës së AKSHI-t, Linda Karçanaj plotësimi elektronik i formularit të aplikimit është kthyer në një nga shërbimet më të përdorura për qytetarët, nga maji i vitit 2020, kur nisi implementimi në e-Albania. “Në vetëm 11 muaj, rreth 189 mijë qytetarë kanë aplikuar në e-Albania për të plotësuar formularin elektronik, duke eliminuar përgjithmonë ecejaket dhe radhët […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of