20 vite përkrah

15/10/2012 3:36 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint71 projekte dhe 1.2 miliardë dollarë është bilanci në shifra i pranisë së Bankës Botërore në vendin tonë. Por, siç vlerësojnë edhe ekspertët e ekonomisë, një vlerë e pallogaritshme është ngritja e institucioneve. Për shumë prej nesh do të ishte e vështirë të ndaleshim një moment e të mendonim se si do të kishte ecur ekonomia e brishtë shqiptare, çfarë drejtimi do të merrte dhe mbi të gjitha ku do të kishte arritur sot, nëse qeveritë (pa përvojë në këtë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of