2006-2016, Shqipëria është plakur me ritme me të shpejta se Europa dhe Rajoni

29/12/2017 11:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSipas një krahasimi të Eurostat për zhvillimet demografike në Europë, Shqipëria është plakur me ritme shumë më të shpejta se vendet e tjera të kontinentit. Sipas Eurostat mosha mesatare e popullsisë në Shqipëri u rrit me 8 vite, nga 29 vjeç në vitin 2016 në 37 vjeç në vitin 2017, teksa në Europë ky ndryshim ka qenë më i avashtë. Mosha mesatare në BE-28 u rrit me 2.8 vjet midis 2006 dhe 2016, duke u rritur nga 39.8 vjet në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of