2010-a, vit i mbare per tregtine

30/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Eksportet shqiptare perfituan nga koniunktura e tregjeve nderkombetare. Deficiti permiresohet 8%, fale eksportit te energjise elektrike, hekurit dhe xeheroreve Nga Albana MUCAJ Viti që lamë pas ishte i mbarë për tregtinë e jashtme të Shqipërisë. Të ndihmuara nga kushtet e motit, por edhe nga koniunktura e çmimeve në tregjet ndërkombëtare, eksportet shqiptare shënuan nivelet e tyre më të larta, duke arritur në 1.17 miliardë euro, 56% më shumë se një vit më parë. Nga ky ritëm rritjeje u përmirësua […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of