2015, turizmi botëror do të rritet 3.7%

25/05/2015 3:49 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdikimi i udhëtimit dhe turizmit në zhvillimin ekonomik dhe social të një vendi mund të jetë shumë i madh. Duke zhvilluar biznesin, tregtinë, investimet kapitale, duke krijuar vende të lira pune dhe duke mbrojtur trashëgiminë e vlerave kulturore. Për të kuptuar plotësisht ndikimin e këtij sektori, gjithsesi, qeveritë, hartuesit e politikave e sipërmarrësit kanë nevojë për të dhëna të sakta. Raporti ekonomik vjetor i Këshillit Botëror të Udhëtimit e Turizmit, këtë vit mbulon 184 vende. Udhëtimet dhe turizmi kanë siguruar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of