2019 / Sektorët me rritje më të lartë të pagave, lajme të këqija për bankierët

16/09/2019 8:06 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSektorët që vuajnë mangësi të fuqisë punëtore kanë nisur të përdorin rritjen e pagave, si një mjet për të mbajtur prodhimin dhe shërbimet nën kontroll. Në tremujorin e dytë të vitit, sektori i informacionit dhe komunikimit, bujqësia, hoteleria, baret dhe restorantet ofruan rritjet më të larta të pagave për punonjësit e tyre, sipas të dhënave zyrtare të INSTAT. Ndërsa punonjësit në sektorin e ndërtimit dhe sektorin bankar kanë pësuar ulje të pagës në tremujorin e dytë të vitit në raport […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of