2020, një vit jo i lehtë, sfidat e sektorit

27/01/2020 4:36 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTeksa 2019-a ishte ndoshta një më të vështirët e sektorit energjetik, e lidhur kjo së pari me situatën jo të favorshme hidrike, edhe 2020-a nuk pritet të jetë një vit i lehtë. Janë një sërë nismash të mbetura rrugës, të zvarritura tashmë prej kohësh por që do të duhet t’iu jepet drejtim. Për disa vite, falë edhe një programi të mbështetur nga Banka Botërore dhe disa objektivave të vendosura nga Samiti i Berlinit, energjia do të ishte një sektor me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of