2020 pritet të jetë një vit sfidues për ndërtimin, taksat do rrisin çmimet

13/01/2020 4:53 PM 0 komente

Për aktorët kryesorë të sektorin të ndërtimit në vend 2020 pritet që të jetë një vit sfidues. Tërmeti i fuqishëm në 26 nëntor nxori në pah problematikat që lidheshin ngushtësisht me këtë sektor dhe me cilësinë e ndërtimit, por që për aktorët kryesorë të tregut nuk do të ndalë hovin e lejeve të ndërtimit që janë dhënë tashmë. Sipas tyre sektori i ndërtimit do të jetë më sfidues për shkak edhe kostove të reja ndaj ndërtuesve. Me bumin e ndërtimeve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of