2021, fasoni mes mungesës së shpresës për rritje dhe mundësive të reja

11/01/2021 10:21 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Viti 2021 është i mbushur me pasiguri për sektorin e tekstilit dhe prodhimit të këpucëve. Nga njëra anë, kriza po prodhon mundësi për të diversifikuar prodhimin dhe burimet e eksportit, por rënia e porosive dhe pasiguritë për zgjatjen e pandemisë zbehin shpresat për përmirësim këtë vit. Florian Zekja, nga Dhoma Kombëtare e Veshjeve, tha se fabrikat do të përballen me rënie të kërkesës edhe në 6-mujorin e parë të vitit 2021, pasi partnerët tregtarë, kryesisht në Europën Perëndimore, po […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of