Teknologjia dhe shoqëria

30/12/2019 2:03 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPesimizmi kundër progresit Shqetësimet bashkëkohore mbi ndikimin e teknologjisë janë pjesë e një modeli historik Më shpejtë, më lirë, më mirë — teknologjia është një fushë në të cilën shumë njerëz mbështeten për të ofruar vizionin e një të ardhmeje më të ndritshme, shkruan The Economist. Por ndërsa vetëm shumë pak ditë na ndajnë nga 2020, ky optimizëm nuk duket se është në nivelet e larta të disa viteve më parë. Teknologjitë e reja që mbizotëruan në dekadën e kaluar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of