35 lojtarët më të paguar në Serinë A

10/09/2019 2:30 PM 0 komente
TEMA TE NGJASHME:

Vijojnë të rriten pagat për futbollistët që luajnë në Serinë A.

Sipas të dhënave të “Gazzetta dello Sport”, në sezonin 2019 / 2020, 10 futbollistët më të paguar, çojnë në shtëpi rreth 94 milionë euro neto. Natyrisht, pjesën më të madhe të kësaj shume e merr Cristiano Ronaldo.

Lojtari portugez kryeson sërish klasifikimin e futbollistëve më të paguar të kampionatit italian, me 31 milionë euro neto. Në këtë renditje, kryeson klubi i Juventus, me 3 lojtarë në podium dhe 20 futbollistë ndër 35 lojtarët më të paguar në Serinë A.

Ndër futbollistët më të paguar janë edhe 5 lojtarë të Inter, ndër të cilët Lukaku (i pari jo juventin në top 11); 5 lojtarë të Napolit (në krye mbrojtësi Koulibaly); 3 lojtarë të Milan (Donnarumma, futbollisti italian më i paguar në kampionat) dhe një futbollist nga Roma dhe Fiorentina, respektivisht Dzeko e Ribery.

Më poshtë është klasifikimi i 35 lojtarëve më të paguar në Serinë A për sezonin 2019 / 2020.

 

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of