5 muze të jashtëzakonshëm në Çikago

11/02/2013 3:16 PM 0 komente

Çikago është qyteti më i madh në Illinois dhe renditet i treti për popullsinë në SHBA pas Nju Jorkut dhe Los Anxhelos. Ky vend spikat për artin, kulturën, sportet dhe simbolet e shumtë. Në tërësi, muzetë e Çikagos vlerësohen ndër muzetë më të mirë të Amerikës Veriore Muzeu i Shkencës dhe Industrisë Me vendndodhje në Hyde Park, Muzeu i Shkencës dhe Industrisë është një nga muzetë më popullorë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Muzeu ka ekspozita të ndryshme që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of