59 mijë shqiptarë morën shtetësinë në 2017, të dytët në Europë

29/07/2019 11:58 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdonëse një shtet me popullsi të vogël, më pak se 3 milionë banorë, shqiptarët u renditën të dytët në Europë në vitin 2017 sa i përket fitimit të shtetësisë në një nga vendet e Bashkimit Europian. Emigrantët e ikur në vite tashmë po bëhen qytetarë me të drejta të plota në BE, kryesisht në Greqi dhe Itali. Të dhënat e Eurostat bëjnë të ditur se 58,853 persona morën shtetësi në një nga vendet e BE-së në 2017-n, duke u renditur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of