665 milionë euro taksa për bashkitë më 2018

29/04/2019 8:14 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBuxheti i bashkive arriti në vlerën e 83,1 miliardë lekë, nga të cilat 24 miliardë lekë janë tarifa dhe taksa vendore. Rreth 61.8% e të ardhurave totale nga taksat vendore mblidhet në Bashkinë e Tiranës, ndjekur nga ajo e Durrësit me rreth 5.2%, kryesisht nga efekti i të ardhurave nga taksa e ndikimit në infrastrukturë nga ndërtimet e reja   Buxheti i bashkive arriti në vlerën e 83,1 miliardë lekëve ose 665 milionë euro vitine kaluar me një rritje 9,7% […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of