“6700 familje do të kthehen në banesa brenda këtij viti”

30/11/2020 9:12 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Emiriana Sako, Kryetare e Bashkisë së Durrësit    Të paktën 90% e familjeve me dëme të kategotizuara të lehta dhe të mesme, mes DS1 dhe DS3 në Bashkinë e Durrësit, kanë marrë fondin e riparimit. Kryetarja e Bashkisë, Emiriana Sako, tha se përveç këtij granti, do të ndërhyhet në ambientet e jashtme si në shkallë, në muret e ashensorëve, tarraca e riparime në katet e larta me një fond më vete. Kryerja e këtyre ndërhyrjeve individuale nga banorët që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of