7 mënyra sesi bizneset mund të reagojnë ndaj koronavirusit

23/03/2020 8:11 AM 0 komente

  Organizata Botërore e Shëndetësisë e ka deklaruar pandemi COVID-19. Shtetet po përballen me “faza të ndryshme të sëmundjeve”, teksa virusi vazhdon të përhapet me shpejtësi. Bizneset duhet të sigurohen që udhëzimet e nxjerra nga Qendra amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve dhe nga Organizata Botërore e Shëndetit të zbatohen me përpikëri.   Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) e deklaroi më 11 mars 2020, pandemi COVID-19. Përhapja me ritme tmerrësisht të shpejta e koronavirusit është padyshim tragjedia aktuale e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of