780 milion euro jashte tregut

06/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu Më shumë se 1 milion m2 ndërtime të reja në Tiranë mbeten ende të paregjistruara. Në vlerë monetare, duke marrë për bazë çmimin mesatar të ndërtimeve në Tiranë gjatë vitit 2006, kjo llogaritet në afro 780 milion euro që nuk mund të qarkullojnë lirshëm në treg. Dhe nuk bëhet fjalë për ndërtime pa leje, por për pallatet e reja, të ndërtuara me leje të rregullt, por që kanë devijime nga projekti me të cilin kanë marrë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of