8 rekomandimet, si luftohet informaliteti

10/10/2016 10:59 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKa një konsensus të gjerë mbi nevojën për formalizim të ekonomisë dhe avantazhet që ka ky proces për rritjen e konkurrueshmërisë së ekonomisë shqiptare, thithjen e investimeve serioze dhe rritjen ekonomike në afat të gjatë. Por, nga ana tjetër, ka paqartësi për biznesin mbi hapat e mëtejshëm, shtrirjen në kohë të aksionit të ndërmarrë dhe mungesë informimi mbi planin e veprimit. Këshilli i Investimeve, pasi ka marrë në analizë të gjithë procesin, ka dhënë 8 rekomandime afatshkurtra dhe afatgjata për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of