80% e shqiptarëve s’bëjnë asnjë aktivitet fizik

31/08/2020 8:24 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Vrapi, ecja në natyrë apo ushtrime të tjera fizike, që shtojnë aktivitetin e frymëmarrjes dhe ritmin e zemrës janë një sport i papreferuar për pjesën më të madhe të shqiptarëve, ndryshe nga vendet e tjera të Europës. Sipas shifrave të Eurostat dhe të INSTAT, të përpunuara nga Monitor, rezulton se femrat dhe meshkujt shqiptarë kanë përqindjen më të lartë të mungesës së aktivitetit fizik në Europë. 82 % e grave dhe 76 % e burrave nuk bëjnë asnjë aktivitet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of