81 raste të reja me Covid-19, pjesa më e madhe në kryeqytet, një humbje jete

20/07/2020 4:08 PM 0 komente

81 raste pozitive me koronavirus janë konfirmuar në 24 orët e fundit nga 267 testime të kryera, ku pjesa më e madhe e rasteve të reja janë regjistruar në kryeqytet.

“Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 50 raste në Tiranë, nga 4 raste në Shkodër, Korçë, Kavajë, nga 3 raste në Durrës, Fier, Elbasan, Mirditë, Tropojë, Kamëz, 1 rast në Kurbin”.

Numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19 shkon në 113, ndërsa 123 pacientë po marrin trajtim në spital.

“Në 24 orët e fundit, nuk e ka fituar dot betejën me sëmundjen në spitalin Covid2 “Shefqet Ndroqi”, një 80 vjeçar nga Tirana, i cili vuante nga shumë sëmundje.

Aktualisht në dy spitalet COVID, në spitalin Infektiv dhe spitalin “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 123 pacientë, 18 në terapi intensive dhe 3 pacientë janë të intubuar”.

41 qytetarë i janë shtuar listës të të shëruarve, duke e çuar numrin e të shëruarve në 2352 që nga fillimi i epidemisë.

Për statistikat më të funsit klikoni këtu: Coronavirus në Shqipëri

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of