96 mijë emigrantë janë rikthyer që nga 1990 – 2019

07/12/2020 12:25 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShumica jetojnë në gjendje të mjerueshme   Që nga viti 1990 deri në vitin 2019 janë rikthyer nga emigracioni 96 mijë e 775 persona, shumica pa dëshirë, por për shkak të mosaprovimit të azilit. Të dhënat nga Anketa Kombëtare e Emigracionit tregojnë se numri kumulativ i emigrantëve të rikthyer arriti në 96,755 persona deri në mes të vitit 2019. Më shumë se 34 mijë persona mbërritën në Shqipëri përpara vitit 2011 dhe mbi 60 mijë të tjerw pas vitit 2011. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of