A duhet te shqetesohet biznesi shqiptar nga situata makroekonomike!

04/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint  Vitet e fundit, një nga arritjet më të mëdha të ekonomisë shqiptare ka qenë arritja e një stabiliteti makroekonomik të qëndrueshëm, ku inflacioni ka qenë nën kontroll dhe vendi ka pasur një rritje ekonomike prej 5-6% në vit. Megjithatë muajit e fundit po përvijohen gjithnjë e më shumë shqetësimet për një paqëndrushmëri makroekonomike, një situatë kjo në fakt që po vërehet në pothuajse të gjithë Ballkanin.  Një situatë makroekonomike, ku stabiliteti kërcënohet nuk mund të kalojë pa shqetësime (madje […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of