A është Bullgaria, Silicon Valley e Bashkimit Europian?

09/12/2019 10:34 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEkonomia mirëfunksionuese mund të ndikojë që bullgarët e rinj të kthehen në vendin e lindjes Qeveria bullgare ka marrë përsipër nismën “për të pastruar” imazhin e këtij shteti, i cili njihet si shteti më i varfër dhe më i korruptuar i BE-së. Masat përfshijnë programe që synojnë të ndihmojnë biznesin, të tërheqin investimet dhe të krijojnë një mjedis të favorshëm ekonomik dhe investues. Rritja e ekonomisë bullgare ka qenë e qëndrueshme dhe e ekuilibruar në vitet e fundit. “Ne kemi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of