A është koha për legalizimin e kapitalit në Shqipëri?

02/03/2020 10:37 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintProgrami i Deklarimit Vullnetar: tani ose kurrë!   Nga Elton Haxhi Në përgjithësi, programet e deklarimit vullnetar (PDV) janë mundësi që ofrohen nga qeveritë duke lejuar tatimpaguesit që nuk janë në përputhje me legjislacionin tatimor, të korrigjojnë çështjet e tyre tatimore sipas disa kushteve të përcaktuara. Kur hartohen me kujdes, nga këto programe përfitojnë të gjithë, përfshirë tatimpaguesit që bëjnë deklarimin vullnetar, tatimpaguesit e rregullt dhe qeveria. Kujtojmë që në Shqipëri është tentuar të zbatohet një iniciativë e tillë nëpërmjet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of