A është Kosova e gatshme t’i nisë trenat për Serbi?

03/02/2020 12:35 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintInfrastruktura hekurudhore në Kosovë aktualisht është në një gjendje të rëndë. Transporti hekurudhor konsiderohet me sistemin më dobët në rajon. Aktualisht, në qarkullim janë vetëm dy linja, nëpër të cilat kalojnë trenat e Kosovës. Linja Prishtinë-Hani i Elezit dhe linja që qarkullon dy herë në ditë në relacionin Prishtinë-Pejë. Të dy linjat bëjnë vetëm transportin e udhëtarëve. Trenat e Kosovës sot nuk lidhen me asnjë linjë ndërkombëtare, vetëm  një tren i rregullt i cili qarkullon një herë në ditë në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of