A ka ilac per rritjen e cmimeve!

04/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint  Ashtu siç pritej, ekonomia shqiptare po perballet perseri me nje vale te re te rritjes se çmimeve bujqesore. Nje dukuri kjo qe eshte e importuar dhe e ka zanafillen ne rritjen e çmimeve ne tregjet nderkombetare. Ne pamje te pare eshte e pamundur te ndalesh efektin e rritjes se lendeve te para, qe blihen ne tregjet nderkombetare, ne ekonomine tone. Ne menyre te natyrshme tregtaret dhe prodhuesit do te transferojne kete rritje kostosh ne shtrenjtimin e çmimeve, qe ata […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of