A ka kartel mes kompanive celulare?!

17/02/2020 10:35 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBrenda 12 ditëve rriten me 20 për qind tarifat celulare. Konkurrenca hap hetimin dhe pezullon tarifat e reja. Kompanitë rrezikojnë gjoba të rënda   Brenda 12 ditëve, të tre kompanitë celulare kanë “suprizuar” abonentët e tyre me rritje të forta çmimesh për ofertat mujore por “koincidenca” është se konsumatorët nuk kanë mundësi zgjedhje pasi të tre kompanitë kanë rritur çmimin thuajse njëkohësisht. Duke pasur frikën e hetimeve të Autoritetit të Konkurrencës, duket se kanë zgjedhur data të ndryshme për hyrjen […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of