A po abuzohet me cmimet!

12/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint  Nga Albana MUçAJ Zbulohen çmimet e hyrjes se grurit ne doganat shqiptare gjate vitit 2007 dhe janarit 2008. Shqiperia nuk ka importuar fare grure nga Rusia. Ne 2008-ten tregu po zhvendoset drejt Hungarise Taksa e Rusise, por as rritja e çmimeve ne burse nuk e justifikojne rritjen e çmimit te bukes ne vendin tone. Ndonese kohet e fundit, tregtaret flasin per rritje te çmimit si rezultat i planifikimit te takses se eksportit nga ana e Rusise prej 105 euro […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of