A po ndryshon modeli ekonomik i vendit?

08/02/2021 11:23 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPërshkallëzimi i krizës e zbehu gradualisht diskutimin rreth modelit ekonomik, por, a ka ndryshuar sadopak struktura e ekonomisë shqiptare në afatin e gjatë? Debati me ekspertët   Ersuin Shehu Afërsisht një dekadë më parë, Banka e Shqipërisë u shpreh publikisht lidhur me nevojën për të ndërtuar një model të ri ekonomik për Shqipërinë. Mesazhi ishte që ekonomia shqiptare duhet të shkëputej nga një model i mbështetur, në masën dërrmuese, te tregtia dhe konsumi i mallrave të importuara dhe të rriste […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of