A rrezikohemi nga inflacioni

13/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint  Ishte viti 2008, kur rritja e shpejtë e çmimeve, kryesisht atyre ushqimore, në tregjet botërore, e diktuar nga kufizimet në ofertë dhe rritja e shpejtë e kërkesës, ngjalli debat mes ekspertëve e institucioneve shqiptare. Të gjithë binin dakord se Shqipëria i kishte të gjitha potencialet për të zhvilluar bujqësinë, në mënyrë që vendi të ishte më pak i varur nga inflacioni i importuar i ushqimeve. Për ta çuar përpara atë duhej hartuar një strategji gjithëpërfshirëse që të zgjidhte handikapet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of