Aeroportit “Adem Jashari” i shtohet edhe njё destinacion i ri

19/10/2020 12:25 PM 0 komente

Nga data 16 Dhjetor 2020, ANP ‘Adem Jashari’ lidhet edhe me qytetin Karlsruhe/ Baden-Baden me kompaniё ajrore Wizz Air e cila ёshtё kompani low cost.

“Pas linjave tё suksesshme nё aeroportin e Prishtinёs si Londra, Dortmundi, Bazelli, Milano, Memingeni, Viena dhe Budapesti, tani mё kanё dalё nё shitje edhe biletat pёr destinacionin e tetё me radhё atё tё Karlsruhes/Baden Baden.

Njё trend i rritjes sё fluturime ka filluar hovshёm nё destinacionin e Kosovёs duke shtuar edhe numrin e udhёtarёve si dhe kompanive tё reja qё operojnё kёtu”, ka njoftuar zyra për informim e ANP-së.

Wizz Air shёrben nё rreth 140 destinacione nё Evropё dhe rreth 40 shtete.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of