Afrimi ekonomik me Europën / Shqipëria po thellon hendekun e mirëqenies

11/03/2019 4:02 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEkonomia e Shqipërisë është në rritje, por ritmet e saj nuk janë të mjaftueshme për të ngushtuar deficitet në nivelin e mirëqenies me vendet e BE-së. Madje, sipas një analize që ka bërë Instituti Ekonomik i Vjenës (WIIW), midis vendeve të Europës Qendrore dhe Lindore, histori suksesi në drejtim të konvergjencës kishin Lituania, Rumania dhe Mali i Zi, të cilat arritën të rrisin të ardhurat e tyre respektivisht 8.7, 8.6 dhe 6.9 pikë përqindjeje kundrejt nivelit mesatar të të ardhurave […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of