Afrimi i fundit të lojës për Brexit

26/11/2018 11:29 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMarrëveshja e Theresa May shkaktoi dorëheqje të shumta në kabinet. Arritja e një marrëveshje përmes Parlamentit duket e vështirë   Pas një kalvari të gjatë situatash të tensionuara dhe vonesash të pafundme, më në fund Kryeministrja britanike Theresa May paraqiti një draft-marrëveshje për Brexit të miratuar nga negociatorët në Bruksel. Znj. May e prezantoi atë në një takim të gjatë me kabinetin e saj më 14 nëntor, shkruan The Economist. Megjithatë, po gjatë asaj dite, sekretari i saj i Brexit, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of