Agim Shahini: Virusi i varfërisë do të prekë shumicën e qytetarëve të Kosovës

04/05/2020 8:36 AM 0 komente

Agim Shahini, kryetar i Aleancës Kosovare të Bizneseve, ka vlerësuar se Pakoja Emergjente e Qeverisë së Kosovës është e vonuar dhe nuk i plotëson të gjitha kërkesat. Shahini, në këtë intervistë për Monitor, ka thënë se shumica e qytetarëve të Kosovës do të preken nga virusi i varfërisë. Qeveria e Kosovës ka marrë shembull nga vendet tjera se si të mbrohet nga pandemia, por jo si të mbështetet ekonomia, biznesi dhe punëtorët. Shahini u shpreh se kanë kërkuar nga Qeveria […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of