Agjenci pagesash per bujqesine

05/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Ndonese me vonese, bujqesia shqiptare po pergatitet per te thithur fondet e donatoreve te huaj. Jo me fonde direkte, por mbeshtetje per permiresimin e tregjeve bujqesore dhe permiresimin e rrjetit te marketingut Fondet per bujqesine shqiptare pritet te rriten me realizimin e marreveshjes se Stabilizimit Asocimit (MSA) dhe integrimin e vendit tone ne Bashkimin Europian (BE). Gjate nje tryeze te rrumbullaket te zhvilluar per krijmin e Agjencise se Pagesave ne sektorin e Bujqesise ne Shqiperi, Ministri […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of