Agroindustria, e varur nga importet per lenden e pare

20/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Industria përpunuese në vend po punon gjithnjë e më shumë me produktet e importit. Sipas të dhënave nga Ministria e Bujqësisë, pjesa më e madhe e produkteve të import lëndë e parë per agroindustrinë kanë pësuar rritje në sasi dhe në vlerë. Në nëntë muajt e parë të këtij viti u importuan 24.4 mijë hektolitra qumësht më shumë se të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Sasia e qumështit të importuar është rritur me 8.5 mijë ton nga 20 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of