Agroturizmet, “oazet” ndryshe të verës

28/09/2020 11:31 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Agoturizmi ia ka dalë të jetë një histori suksesi në luftë me pandeminë. Disa prej këtyre subjekteve raportojnë rritje të fortë të frekuentimit, në raport me një vit më parë. Një pjesë pohojnë se do të kenë fitim modest, të tjerë vetëm sa kanë siguruar mbijetesën, por nuk mungojnë edhe ata që janë goditur rëndë. Pavarësisht situatës, të gjithë pohojnë se sektori ka potencial duke vijuar me shtimin e akomodimit, sistemimin e fermave dhe territorit të tyre rrethues, madje […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of